אביה ממליצה על סדנת דואט

אביה בן אליאב

עשיתי את סדנת דואט – ואוו!

כל כך שונה ממה שחשבתי. נגעתי בכל כך הרבה נקודות שלא ידעתי ולא חשבתי עליהן. עברו 6 שנים מאז הסדנה ואני עד היום משתמשת בכלים שקיבלתי.

אני עד גיל 30 הספקתי לחוות כל כך הרבה מערכות יחסים, בעיקר ארוכות רציניות ובחלקן גם גרנו ביחד. איכשהו אף קשר לא הגיע לחתונה, ואיכשהו בכל קשר ייחלתי וקיוויתי שהפעם זה האחד הנכון עבורי.

שוב ושוב התאהבתי, הכנסתי מישהו עמוק ללב, אותו ואת המשפחה שלו. יצרתי לי תקוות, ציפיות ושוב חוויתי פרידה. חלק גדול מהפרידות היו כואבות וחלקן גם פירוק של מגורים משותפים וחבורות משותפות, הרגיש ממש כמו גירושים.

בגיל 30 – הבנתי שכדי להשיג תוצאות חדשות צריך לעשות פעולות חדשות ואני כנראה ממחזרת את אותן התנהגויות ודפוסים שוב ושוב, ואז החלטתי לעשות את דואט. בלב חשבתי מה כבר יש לחדש לי, זו שעברה כ"כ הרבה במערכות יחסים, הייתה לי איזו שהיא מחשבה שזה לא אצלי, אלא שפשוט עדין לא פגשתי את האחד.

עשיתי את סדנת דואט – ואוו!

כל כך שונה ממה שחשבתי. נגעתי בכל כך הרבה נקודות שלא ידעתי ולא חשבתי עליהן. עברו 6 שנים מאז הסדנה ואני עד היום משתמשת בכלים שקיבלתי.

למדתי לייצר את הזוגיות מתוך ערכים ולא מתוך תשוקה מינית ופרפרים כפי שהיה לפני כן. למדתי לזהות מתי אני פועלת מאגו ולתקן, למדתי לייצר מחויבות בזוגיות שאינה תלויה בחשק, תשוקה או מצב רוח. למדתי להכיל ולהקשיב גם כשאני בטוחה בצדקתי, למדתי לשים סימני שאלה במקומות שהיו סימני קריאה, למדתי לבטוח בצד השני ולהכיל גם את הטעויות שלו כי גם הוא בן אדם. למדתי מהי שותפות ומהי צמיחה משותפת, למדתי מה ההבדל בין אהבה לזוגיות ואיך לממש אהבה בתוך זוגיות ולא להתנות, למדתי לזהות כשיש ירידה מסוימת (בקרבה, בפתיחות, תשוקה..) ולתקן, להיות שחקנית במערכת יחסים ולהתמודד עם כל מה שיבוא עם כלים אמיתיים.

אני ויואב עדיין לא 4 שנים יחד ואנחנו נשואים עם הראל הנסיך שלנו שחגג שנה חודש שעבר! יואב בן זוגי לא בוגר דואט אבל למד דרכי כ"כ הרבה, ובזכות הכלים אנחנו מנהלים מערכת יחסים באמת כמו שרק חלמתי. אני כותבת את זה ומתרגשת תוך כדי!
אני סומכת עלי ועליו שנחצה דברים יחד ונתגבר על קשיים. הוא העוגן שלי, המשפחה שלי, החבר הכי טוב שלי, המאהב שלי והשותף שלי לחיים ולחלומות האישיים והעסקיים.

אנחנו יודעים לתקשר את הדברים, לגשר על הפערים כשיש, להגיע לעמק השווה, לפרגן, לפנק, להוקיר ולאהוב.
לפני דואט יש סיכוי גדול שיואב לא היה בחור שהייתי נותנת לו צ'אנס כי הכרנו דרך אפליקציה (שזה היה BIG NO NO) וגם כי לי ולו היו רשימות אחרות. יש סיכוי שחלק גדול מהדברים שעברנו בתקופה שלנו יחד גם לא היינו עוברים לולא הכלים של דואט, בעצם בטוח.

למעשה יואב ברגע זה נמצא בחו"ל, אני בת זוג מפרגנת 😊. אני נשארתי עם הראל, הרדמתי אותו ויצאתי רגע למרפסת, ראיתי ירח מלא. בעבר כל פעם שהיה ירח מלא הייתי מבקשת משאלה. נזכרתי לרגע באותם לילות שהייתי לבד, רווקה והייתי בוהה בשמיים ותוהה מה יהיה איתי, מתי אכיר את האחד, איפה אהיה בעוד כמה שנים ומתי הזיווג יגיע… והיום כשהסתכלתי על הירח אז הוקרתי והודיתי על מה שיש לי. על יואב ועל הראל והמשפחה האוהבת שיצרתי.

ואם כבר אז להודות לאיילת שבלעדיה זה לא היה קורה! האישה והאגדה.