הדרכה הורית

הדרכה הורית - הומניקיישן

הדרכה הורית - הומניקיישןזיהיתם קושי בהתפתחות או בתפקוד הרגשי\ התנהגותי\ חברתי של הילד? הייתם רוצים לשפר את מערכת היחסים שלכם עם הילדים? להפוך את המשפחה למלוכדת וליצור שותפות של כל חברי המשפחה ? אחת הדרכים המוצלחות לסיוע במציאת פתרונות לקשיים והתמודדות איכותית, ולהעניק את הכלים הנכונים והמתאימים לילדכם, הוא הדרכה הורית. מי שמוביל את המפגש הינו איש מקצוע, שנותן כלים מקצועיים לטיפול בילד, טיפול משפחתי.
הומניקיישן מציעה סדנת הדרכה הורית שתסייע לכם לקבל כלים יישומיים ומיידים, ולבנות מערכת יחסים איכותית עם הילדים. הבסיס להצלחה ביצירת משפחה מגובשת, מתחיל בתקשורת נכונה. בשינוי גישה שלנו כהורים מול עצמנו וגם מול הילדים.

על מה מתבססת הדרכה הורית?

מגוון הסדנאות והמפגשים שמתקיימים במסגרת הדרכה הורית, מתבססים על גישות שונות מתפיסות קוגניטיביות ופסיכולוגיות שונות. בהומניקיישן הבסיס מתחיל בשינוי גישה. אנחנו מביאים עימנו את העבר שלנו, את החוויות שהיו לנו כילדים, את דמויות המפתח שליוו אותנו בעבר הרחוק (ההורים שלנו). יחד עם העבר, יש לנו פעמים רבות רגשות שמנהלים אותנו, במקום שאנחנו ננהל אותם. יש לנו תפיסה כלפי "תפקיד הילד", "תפקיד ההורה", ואז נוצרים לא פעם עימותים, אכזבות, כעסים. כדי לשנות ולשפר את ההורות שלנו ואת התקשורת במשפחה, עלינו ליצור בסיס משותף וללמוד איך לנהל את הרגשות שלנו. בהומניקיישן מתחילים מהבסיס, ומעניקים לכם כלים מיידיים שיוצרים שינוי כאן ועכשיו.

מהם היתרונות של הדרכה הורית?

ישנם מספר יתרונות בהשתתפות בהדרכה הורית:

  •  האמונה הרווחת בהדרכה הורית היא שהורה מכיר את הילד שלו טוב יותר מכולם. לכן, יש בידיהם את היכולת להשפיע עליו יותר מאשר איש מקצוע שפחות בקיא בנבכי נפשו של הילד.
  •  הילד מרגיש בטוח ומוגן יותר בסביבה הטבעית שלו, במשפחה שלו. לכן, אם אנחנו רוצים לקדם כל ילד בדרך שלו, להצליח ליצור מערכת יחסים טובה ותקשורת איכותית איתו ועם שאר הילדים, אנחנו צריכים לעשות את העבודה בתוך המשפחה, יחד עם כל החברים בה. העבודה מתחילה בנו ההורים, ואז עוברת לעבודה עצמית משותפת של המשפחה כולה – הורים וילדים יחד. ברגע שאנחנו מראים לילדים שיש להם גם חלק – בחובות ובזכויות במשפחה – השינוי קורה ומתחילה להווצר משפחה מלוכדת שמתנהלת שונה. זה הרבה יותר קל ממה שזה נראה.
  •  הדרכה הורית מקנה להורים כלים יישומיים להתמודדות טובה יותר. הגישה שלהם משתנה, הם לומדים להקשיב. ראות מה מניע את הילד. מה יכול לסייע לו. הם לומדים לתקשר ולבטא את הרגשות שלהם. ההורים לומדים דרכים שונות לתקשורת בהתאם לסגנון התקשורת של הילד.
  •  כשמשתתפים בתוכנית הדרכה הורית, ניתן להבין מניין נובעת ה'שונות' של הילד, כיצד לקבל את השוני ואת הצרכים המיוחדים, ולהעצים את היכולות ההוריות.
  •  זוהי גישה שמאפשרת להורים לתפקד בצורה הכי טובה שיש, ללמוד להקשיב ולכוון, להבין מתי לקדם ומתי לשחרר. מתי לדרוש ומתי לתת חופש.
    ילדים והורים הם חלק מיחידה אחת שנקראת משפחה. כדי לנהל את מערכת היחסים המורכבת הזו בצורה הטובה ביותר, עלינו לקבל כלים להצלחה.
  •  זה לא משנה איפה המשפחה שלך נמצאת כעת. לא חייבים שתהיה בעיה קיצונית כדי להגיע להדרכה הורית. תמיד ניתן לשפר ולייצר שדרוג באיכות מערכת היחסים במשפחה.
עגלת קניות0
אין מוצרים בעגלה

· כפוף לתקנון · בתוקף עד 15/11/2023 · ט.ל.ח.